XIX Krajowa Konferencja Mechaniki Gruntów i Inżynierii Geotechnicznej oraz VIII Ogólnopolska Konferencja Młodych Geotechników

W dniach 04 – 07 lipca 2023 w Gliwicach odbyła się 19. Krajowa Konferencja Mechaniki Gruntów i Inżynierii Geotechnicznej oraz 8. Ogólnopolska Konferencja Młodych Geotechników. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polski Komitet Geotechniki, Oddział Śląski Polskiego Komitetu Geotechniki, oraz Katedrę Geotechniki i Dróg Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Centrum Wodne SGGW w Warszawie, reprezentowali: dr hab. inż. Wojciech Sas, prof. SGGW, dr inż. Katarzyna Gabryś, dr inż. Andrzej Głuchowski oraz mgr inż. Luiza Rzepczyńska.

Tematem wiodącym konferencji były Aktualne Zagadnienia Geotechniki. Główne sesje tematyczne konferencji objęły następujące zagadnienia:

I. Badania laboratoryjne i terenowe.

II. Zagadnienia teoretyczne i modelowanie w geotechnice.

III. Wzmacnianie podłoża gruntowego.

IV. Geotechnika a kwestie środowiskowe.

V. Projektowanie geotechniczne.

VI. Budownictwo komunikacyjne i podziemne.

VII. Forum Nauka – Praktyka.

Przewodniczącym konferencji była Pani Dziekan Wydziału Budownictwa, Politechniki Śląskiej, Prof. Joanna Bzówka. Konferencja ta była świetną okazją do wysłuchania ciekawych referatów, a także bardzo dobrą okazją do bliższego poznania środowiska geotechniczno-drogowo-geodezyjnego Politechniki Śląskiej, okazją do wspólnych spotkań, rozmów oraz wymiany doświadczeń. Przedstawiciele wielu różnych firm, których działalność jest bezpośrednio związana z geoinżynierią, przybliżyli uczestnikom praktyczne aspekty geotechniki.

Szczegółowe informacje  i źródło zdjęcia są dostępne na stronie internetowej konferencji: Informacja o konferencji na stronie PKG Śląsk

Fotorelacja jest dostępna pod adresem: Fotorelacja z konferencji