Wizyta naukowców z Łotwy w Centrum Wodnym SGGW

W dniach 30 listopada oraz 1 grudnia 2022 roku Centrum Wodne gościło pracowników naukowych z Łotwy z Latvia University of Life Sciences and Technologies. Delegacji łotewskiej przewodniczył Dr.sc.ing. Armands Celms, Dziekan Wydziału Budownictwa i Środowiska (Faculty of Environment and Civil Engineering). Dziekanowi towarzyszyli pracownicy Katedry Zarządzania Gruntami i Geodezji (Department of Land Management and Geodesy), Mg. sc. ing Maris Virkavs oraz Mg. sc. ing. Toms Lidumniesks. W trakcie wizyty Dyrektor Centrum Wodnego, dr hab. Wojciech Sas, prof. SGGW przedstawił tematykę badań naukowych prowadzonych obecnie w pracowniach Centrum Wodnego. Rozmowy, w których uczestniczyli także dr hab. inż. Jarosław Chormański, prof. SGGW, mgr inż. Justyna Dzięcioł oraz mgr inż. Luiza Rzepczyńska, dotyczyły także poszerzenia obecnej współpracy naukowej, kolejnych publikacji oraz możliwości przygotowania wspólnych wniosków grantowych. W trakcie spotkania poruszono tematykę organizacji kolejnej edycji wymiany studentów w ramach programu Erasmus+, kursu w ramach akcji Blended Intensiv Program. W majowej, tegorocznej edycji, organizatorem BIP był Uniwersytet z Jelgawy, natomiast partnerami zagranicznymi Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy oraz Kaunas Forestry and Environmental Engineering University of Applied Sciences z Litwy. W organizacji przedsięwzięcia brali udział: dr hab. inż. Wojciech Sas, prof. SGGW oraz mgr inż. Justyna Dzięcioł z Instytutu Inżynierii Lądowej, natomiast uczestnikiem była obecna studentka Szkoły Doktorskiej mgr inż. Luiza Rzepczyńska. Kolejny kurs organizowany z partnerami z Litwy i Łotwy we współudziale z Biurem Współpracy Międzynarodowej odbędzie się w przyszłym roku na SGGW.

Przygotował Wojciech Sas, Warszawa 01.12.2022

Dyrektor Centrum Wodnego SGGW