Walne Zebranie Delegatów Polskiego Komitetu Geotechniki w Centrum Wodnym SGGW

Dnia 18 listopada 2021 w Centrum Wodnym odbyło się Walne Zebranie Delegatów Polskiego Komitetu Geotechniki. Zebranie otworzył prof. dr hab. inż. Eugeniusz Koda, wiceprzewodniczący Oddziału Stołecznego PKG i również członek PKG. Na zebraniu wybrano nowe władze PKG na kolejne cztery lata. Prezydentem PKG została prof. dr hab. inż. Katarzyna Zabielska-Adamska z Politechniki Białostockiej, wiceprezydentami zostali: prof. dr hab. inż. Anna Siemińska-Lewandowska z Politechniki Warszawskiej oraz prof. dr hab. inż. Wojciech Puła z Politechniki Wrocławskiej. Członkiem zarządu został wybrany prof. dr hab. inż. Zbigniew Lechowicz z Katedry Geotechniki Instytutu Inżynierii Lądowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Honorowym Członkiem Polskiego Komitetu Geotechniki został wybrany prof. dr hab. inż. Alojzy Szymański – ustępujący Prezydent PKG w kadencji 2017 – 2021, również pracownik Katedry Geotechniki Instytutu Inżynierii Lądowej SGGW.

Wybór miejsca walnego zebrania nie był przypadkowy ponieważ Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego udziela gościny sekretariatowi PKG. Ponadto dr hab. inż. Wojciech Sas, prof. SGGW i Dyrektor Centrum Wodnego pełni funkcję Przewodniczącego Oddziału Stołecznego Polskiego Komitetu Geotechniki. Dobry związek Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z Polskim Komitetem Geotechniki wynika także z faktu, iż 15 pracowników Katedry Geotechniki oraz Centrum Wodnego są członkami  tej organizacji zawodowej. Życzymy nowo wybranym władzom Polskiego Komitetu Geotechniki realizacji postawionych przed nimi zadań.

Szczegółowe informacje o PKG znajdują się na stronie: Polski Komitet Geotechniki

Dr hab inż. Wojciech Sas, prof. SGGW

Dyrektor Centrum Wodnego SGGW