Szkolenie w ramach Szkoły tutorów

Pracownicy Centrum Wodnego SGGW w okresie od 24 czerwca do 25 lipca 2023 roku uczestniczyli w szkoleniu kadry akademickiej SGGW realizowanym w ramach projektu „Doskonałość Dydaktycznej Uczelni” zorganizowanego przez Biuro Doskonałości Dydaktycznej SGGW (Szkolenie dla kadry akademickiej).

W szkoleniu w ramach „Szkoły Tutorów” uczestniczyły: dr inż. Katarzyna Gabryś, dr inż. Agnieszka Hejduk, dr inż. Ilona Małuszyńska, dr inż. Olga Szlachetka.

W ramach szkolenia trwającego 64 godziny pracownicy uczestniczyli w zajęciach praktycznych i warsztatowych, pozyskując wiedzę i umiejętności pozwalające na wdrożenie procesu tutoringu w uczelni wyższej.

Tutoring to metoda nowej przestrzeni uczenia się, której głównym celem jest wsparcie osoby w drodze rozwoju. W ramach tego procesu tutor (mistrz) pomaga podopiecznemu (studentowi) rozpoznawać jego potencjał, zdolności, talenty oraz zaplanować jego rozwój zgodnie z postawionymi celami.