Szkolenie nt. usprawnień dla osób niedosłyszących

Dnia 25 listopada 2021 r. odbyło się szkolenie zorganizowane przez pracownika Centrum Wodnego dr inż. Ilonę Maluszyńską, będącą również koordynatorem Dziekana Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska ds. studentów niepełnosprawnych. Szkolenie odbyło się w Bibliotece przy Instytucie Inżynierii Lądowej i Instytucie Inżynierii Środowiska i dotyczyło sposobów dostosowania konferencji, debat i wykładów do potrzeb osób niedosłyszących wykorzystujących pętle indukcyjne.

W szkoleniu wzięli udział pracownicy Biblioteki, pracownicy badawczo-techniczni i administracyjni (w tym pracownicy Centrum Wodnego dr inż. Weronika Kowalik i mgr Michał Szadkowski) oraz nauczyciele akademiccy.

Było to praktyczne spotkanie, na którym można było zapoznać się z działaniem zakupionego przez Uczelnię przenośnego urządzenia wykorzystującego zjawisko indukcji sygnału w aparacie słuchowym. Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się również z obecnie używanymi systemami poprawiającymi funkcjonalność aparatów słuchowych, jak również systemów mogących wspomagać osoby słabiej słyszące.

Jeżeli są Państwo zainteresowani i widzą konieczność użytkowania tego rodzaju urządzeń, uprzejmie prosimy o kontakt do Biblioteki przy Instytucie Inżynierii Lądowej i Instytucie Inżynierii Środowiska.