Dzień Otwarty WBiIŚ w Centrum Wodnym SGGW

Dnia 29 marca 2022 r. w godz. 10.00 – 14.00 w Centrum Wodnym SGGW odbył się Dzień Otwarty Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW w formie hybrydowej: stacjonarnej (budynek Centrum Wodnego) i zdalnej (aplikacja Ms Teams).

W ramach Dnia Otwartego kandydaci mogli zapoznać się z następującymi kierunkami prowadzonymi przez WBiIŚ:

+ Architektura Krajobrazu,

+ Budownictwo,

+ Inżynieria i Gospodarka Wodna,

+ Inżynieria Środowiska,

+ Ochrona Środowiska.

Podczas Dni Otwartych w Auli I i II budynku Centrum Wodnego SGGW odbyły się prezentacje i wykłady dotyczące poszczególnych kierunków studiów. Kandydaci mogli dowiedzieć się o zasadach rekrutacji, minimalnych progach punktowych niezbędnych do dostania się na dany kierunek studiów, dostępnych formach i stopniach studiów, warunkach kształcenia, perspektywach zawodowych po ukończeniu studiów, możliwościach dodatkowego rozwoju oraz kołach naukowych funkcjonujących przy Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW. Nie zabrakło też informacji na temat różnych cyklicznych wydarzeń (Dzień Budowlańca, Dzień Ekoinżyniera, Ursynalia, Dni SGGW) oraz aktywności dostępnych na terenie całego kampusu SGGW (kluby studenckie, kluby sportowe, zespoły muzyczne). Kandydaci wzięli także udział w wykładach tematycznych prowadzonych przez specjalistów reprezentujących różne dziedziny z zakresu budownictwa i inżynierii środowiska. Kandydaci obejrzeli też stoiska poszczególnych kierunków studiów, rozmawiali ze studentami i pracownikami Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska i Centrum Wodnego, zwiedzili Park Wodny SGGW i kampus SGGW.

Poniżej są linki do prezentacji poszczególnych kierunków:

1. Rozpoczęcie Dnia Otwartego i prezentacja kierunku: Ochrona Środowiska

2. Prezentacja kierunku: Inżynieria Środowiska

3. Prezentacja kierunku: Budownictwo

4. Prezentacja kierunku: Inżynieria i Gospodarka Wodna

5. Prezentacja kierunku: Architektura Krajobrazu

Źródło grafik i informacji:

Maturzyści zainteresowani studiami w SGGW