Wizyta na Uniwersytecie Vytautasa Wielkiego na Litwie

Międzynarodowy Tydzień Kadr w ramach programu ERASMUS + odbył się na Uniwersytecie im. Vytautasa Wielkiego (VMU) w dniach 2-6 maja 2022 r. W ramach programu 15 naukowców z 8 krajów zapoznało się z uniwersytetem, prowadziło wykłady dla społeczności Vytautas Magnus University i brało udział w różnych wydarzeniach.

Wydział Inżynierii, Katedrę Inżynierii Wodnej Uniwersytetu odwiedziło dwóch wykładowców: dr hab. inż. Wojciech Sas, prof. SGGW i Dyrektor Centrum Wodnego SGGW oraz mgr inż. Justyna Dzięcioł, doktorantka i pracownik Instytutu Inżynierii Lądowej. Zaproszeni naukowcy wygłosili wykłady pt. ,, Problemy związane z materiałami antropogenicznymi – grunty w geośrodowiskowej inżynierii” , ,,Problemy w zarządzaniu odpadami w budownictwie w aspekcie monitorowania cyklu życia produktu”. Dr hab. inż. Wojciech Sas, prof SGGW przedstawił pracownikom Katedry Inżynierii Wodnej działalność naukową Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska i Centrum Wodnego SGGW oraz przedyskutował z nimi możliwości współpracy naukowej.

Więcej informacji jest na stronie: Społeczność Uniwersytetu Vytautasa Wielkiego zdobywała wiedzę od zagranicznych naukowców podczas Międzynarodowego Tygodnia Kadr programu wymiany ERASMUS+